Зараз більшу популярність у всьому світі придбав так званий крем-мед. Напевно немає жодної людини з любителів меду в Європі, якому не довелося б спробувати цього не зовсім звичайного продукту бджільництва. Неймовірно швидкими темпами крем-мед набирає популярність і попит. Мали місце навіть соціологічні опитування, в результаті яких з’ясувалося, що близько половини європейських ласунів віддають перевагу саме кремовому меду.

Втім, в цьому немає нічого дивного. Смакові якості такого меду просто унікальні. Він володіє ніжною структурою і буквально тане в роті. За що отримав практично загальне визнання. І дійсно, переваги цього не зовсім звичайного по консистенції меду перед традиційним продуктом очевидні. Напевно кожен з вас хоча б раз стикався з такою ситуацією, коли купуючи по осені свіжу тягучу солодкість, після закінчення часу знаходили в своєму шафці на кухні баночку з твердим, як камінь медом, який неможливо було намазати на хліб, чи не розкришивши шматок. Дійсно, мед, який кристалізується в теплі, а саме так ми найчастіше зберігаємо цей продукт у себе вдома, утворює великі цукристі кристали, якщо звичайно, мова не йде про мілкокристальним за своєю структурою сортом меду.

Не рідко, для того, щоб повернути колишню тягучість закристалізувавшогося меду, деякі люди піддають його нагріванню до порівняно високих температур. Що робити не слід. Справа в тому, що при температурах понад 40 градусів мед починає втрачає свої корисні властивості. І стає не ліками, а просто солодкістю, яка відрізняється від цукру лише тим, що не завдає шкоди нашому організму. Напевно будь-який знає, що ціна меду перевищує ціну цукру в кілька разів. Адже справа не тільки в набагато менших кількостях виробництва, але ще в цінності компонентів його складу для здоров’я людини. А тепер уявіть, що проводячи експерименти по нагріванню закристалізувавшогося меду, разом з корисними властивостями цього продукту ви буквально викидаєте зароблені власною працею гроші на вітер.

Зовсім інша справа – кремовий натуральний мед, його ніжна консистенція дозволяє використовувати цей продукт в найрізноманітніших цілях. Його можна з легкістю додавати в кондитерські вироби, змішувати з іншими інгредієнтами, або просто намазувати на тости. Однією з країн, де крем-мед придбав найбільшу популярність, можна без роздуми назвати Канаду. Тут в кожному місті свої традиції, пов’язані з медом, жителі різних міст воліють вживати мед по-різному, і звичайно ж, більшість з них вибирає натуральний мед з ніжною консистенцією.

Існує чимало міфів, навколо даного меду, втім, як і навколо більшості недавно з’явившигся на ринку продуктів. Найпоширеніший з них полягає в тому, що бджолярі в процесі кристалізації меду додають до нього різноманітні інгредієнти, що дозволяють надати йому маслянисту консистенцію. У хід нібито йде і борошно, і вершкове масло, і крохмаль, і навіть сало. Насправді все набагато простіше. Секрет консистенції кремового меду полягає лише в знаннях про його фізичних властивостей. Для того, щоб в процесі кристалізації отримати мед з ніжною структурою першим і одним з найважливіших умов є температура, в якій зберігається продукт. Вище вже було написано, про те, що в теплі мед сідає з досить великими кристалами в структурі. Тому щоб цього уникнути слід помістити його в прохолодне приміщення, де процес кристалізації відбувається набагато швидше і якісніше. Другою необхідною умовою при цьому методі є регулярне перемішування меду. Це не дозволяє солодкої масі застигнути шарами і затвердіти. Зазначений метод є досить тривалим. Існують і інші методи виробництва кремового меду. Один з них полягає в інтенсивному перемішуванні меду. Щоб отримати зазначеним способом кремовий мед необхідно без зупинки протягом декількох годин активно перемішувати вихідну масу при додаванні до вже осівшого меду, мед в рідкому стані.

Другим за поширеністю міфом є ​​те, що в процесі перетворення в крем-мед, продукт втрачає свої лікувальні властивості. Насправді це нічим не обґрунтовано, несприятливо впливає на властивості меду його нагрівання до високих температур, а воно не входить в процес виробництва «ніжного меду». В основі його приготування лежить лише процес роздрібнення кристалів, не більше того.

Такий мед добре зберігає свій аромат і смак, завдяки чому нітрохи не поступається меду, що не пройшов переробку. Свою консистенцію зберігає тривалий час. Як вже було сказано, кремовий натуральний мед не розшаровується, що виключає можливість виникнення бродіння.

Увага батьки! У кремовому меді ви можете знайти гідну заміну так улюбленим вашими дітьми промисловим шоколадним пастам і джемам. Адже мед набагато корисніше. Крем-мед стане не тільки улюбленим ласощами, але і корисною біологічно активною добавкою до їжі. Завдяки відсутності великих кристалів такий мед без проблем поїдається маленькими ласунами.

Кремовий мед це по-власному унікальний продукт, що з’явився в широкому обсязі на продуктових ринках порівняно недавно, але вже завоював неймовірну популярність серед споживачів. Ще залишилися люди, які скептично ставляться до цього продукту, проте, після закінчення часу, коли він пройде перевірку не тільки наукою, але і часом, навіть вони відкриють для себе всі переваги крем-меду.