Виготовлено згідно сертифікатів якості ТУ ТУ У 10.3-2961504555-001:2022 .
Відомості про сорти і форми розміщують під значком «і» разом з характеристикою.
Ви можете знайти більше інформації про те, як наживляти і з якою метою в розділі поширених запитань .
Купити ваги для точного дозування можна в розділі Різне .
Чага або березовий чорний гриб (латинська назва – Inonotus obliquus).
Зібрану сировину розрізають на частини і сушать у сушарках при температурі не вище 50—60 °С.
Висушена сировина містить не менше 20% екстрактивних речовин і не більше 12% вологи.
Чага містить до 12,3% золи і велику кількість калію, що зумовлює її високу радіоактивність. Крім того, щавлева, мурашина, оцтова, масляна, ванільна, параоксибензойна кислоти, дві тритерпенові кислоти з групи тетрациклічних тритерпенів, обліквінова, іононозна та ін., а також вільні феноли, полісахариди (які утворюються в результаті гідролізу відновленої кислоти). цукри), птерини, лігнін, клітковина, стерини — ергостерин, ланостерин, інотодіол.
Чага має вигляд неправильно округлих (до 30-40 см в діаметрі) або витягнутих до 1-1,5 м виростів, утворених затверділими сплетеннями грибних гіф. Поверхня наросту чорна, глибоко тріщинувата, внутрішня частина темно-бура, ближче до деревини червоно-бура з білими прожилками, які складаються з безбарвних гіф. Прилеглі до стовбура частини містять не тільки гіфи грибів, а й клітини деревини.
Плодоношення спостерігається досить рідко; плодові тіла (тобто власне «гриби») мають вигляд подовжених коричневих коржів, що оточують стовбур товщиною до 4 см і довжиною до 2 см. Нарости чаги у віці 10-15 років досягають ваги 5 кг і більше. Зростання іноді триває до 20 років і неминуче призводить до загибелі дерева-«господаря». Після відмирання дерева розвиток чаги припиняється, але на протилежному боці стовбура зазвичай з'являється коричнево-буре плодове тіло гриба, поширене по довжині стовбура на 0,5-1 м. Плодове тіло спочатку розвивається під корою, а по його краю утворюються так звані опорні пластинки — гребнеподібні вирости зі сплощеною верхньою частиною. Коли закінчується дозрівання плодового тіла і починається процес спороношення, кора дерева розтріскується під тиском опорних пластин і відстає.
Заготівля гриба чага збирається пізньої осені, взимку або ранньою весною. Гриб рубаємо сокирою біля стовбура дерева, після чого зрізаємо з нього непридатну пористу світлу частину. Зібрану сировину розрізають на частини і сушать у сушарках при температурі не вище 50–60 °С. Висушена сировина містить не менше 20% екстрактивних речовин і не більше 12% вологи.