Виготовлено згідно ТУ ТУ У 10.3-2961504555-001:2022 якість підтверджена сертифікатами .
Інформація по сортам і формам розміщена під значком "і" поряд з характеристикою.
Придбати ваги для точного дозування ви можете в розділі Різне .
Перед тим як почати лікування та/або профілактику якоїсь хвороби засобами народної медицини, проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтеся з уже набутим досвідом інших людей.
Більше інформації ви можете знайти в розділі додаткових питань .
Якщо Ви бажаєте зробити замовлення в іншу країну, ознайомтеся з умовами за посиланням .
Чага або березовий чорний гриб (латинська назва – Inonotus obliquus).
Зібрану сировину рубаємо на частини і сушимо в сушках при температурі не вище 50—60 °C.
Висушена сировина містить не менше 20% екстрактивних речовин і не більше 12% вологи.
Чага містить до 12,3% золи і велику кількість калію, що вважає її високою радіоактивністю. Крім цього, в чазілені щавлева, мурашина, оцтова, масляна, ванілінова, параоксибензойна кислоти, дві тритерпенові кислоти із груп тетрациклічних тритерпенів, обліквінова, іононотова та ін., а також вільні феноли, полісахарид (в результаті гідролізу якого повністю відновлені цукри), птерини, лігнін, клітковина, стерини — ергостерол, ланостерол, інотодіол.
Чага має вигляд неправильно-округлих (до 30—40 см у діаметрі) або видовжених до 1-1,5 м наростів, утворених затверділими сплетіннями гіфів гриба. Поверхня наросту чорна, глибокорозстріскана, внутрішня його частина темно-коричнева, ближче до деревини рудо-бура з білими прожилками, які складаються з безколірних гіфів. Частини, які прилягають до стовбура, містять не тільки гіфи гриба, але й клітини деревини.
Плодоношення недостатньо; плодові тіла (тобто власне «гриб») мають вигляд коричневих видовжених коржів, які облягають стовбур до 4 см завтовшки і до 2 см завдовжки. Нарости чаги в 10—15-річному віці досягають маси 5 кг і більше. Ріст подеколи триває до 20 років і неминуча причина до загибелі дерева-«господаря». Після відмирання дерева розвиток чаги зупиняється, але на протилежній стороні стовбура зазвичай з плодів виникає тіло гриба буро-коричневого забарвлення, розпростерте по довжині стовбура на 0,5—1 м. Плодове тіло спочатку розвивається під корою, причому по його краю спостерігається так звані опірні пластинки, які являють собою гребнеподібні вирости зі сплющеною верхньою частиною. Коли закінчується дозрівання плодового тіла і починається процес споруляції, кора дерева під тиском опірних пластинок розтріскується і відстає.
Заготівля гриба Чагу заготовляємо пізно восени, взимку або ранньою весною. Гриб підрубуємо сокирою біля стовбура дерева, а після цього від нього відсікаємо непридатні для використання пористу світлозабарвлену частину. Зібрану сировину рубаємо на частини і сушимо в сушках при температурі не вище 50—60 °C. Висушена сировина містить не менше 20% екстрактивних речовин і не більше 12% вологи.