Лісовий мухомор має психотропну і нейротропну дію, але при цьому в його складі є алкалоїди, які мають лікувальний ефект: імуностимулюючий, знеболюючий, протизапальний, кровоспинний. Завдяки доведеному лікувальному ефекту, гриб червоний мухомор (Amanita muscaria) офіційно включений до державної фармакопеї.
Капелюшки червоного мухомору містять у собі: мускарин, іботенову кислоту, яка під час сушіння декарболізується у мусцимол. На відміну від іботенової кислоти, яка токсична для нервових клітин, мусцимол діє не нервову систему як симпатоміметик. Так як мусцимол легко проходить через гематоенцефалічний бар'єр, вживання червоного мухомора має стимулюючу дію на нервову систему.
У нашому магазині можна придбати мікродозинг мухоморами, сушені капелюшки. Гриби упаковані в герметичні поліетиленові пакети, завдяки чому виключено вплив на них вологи. Вони не втрачають своїх цілющих властивостей навіть під час тривалого зберігання.
Лікування мухоморами показано при різних патологіях:
- Гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ).
- Шкірні захворювання.
- Хвороби суглобів.
- Остеохондроз.
- Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки.
- Гельмінтоз та аскаридоз.
- Еректильна дисфункція.
- Варикозне розширення вен.
- Онкозахворювання.
- Алкоголізм.
- Наркоманія.
- Депресивні стани.
- Порушення сну.
- Епілепсія, судоми та ін.
Незважаючи на те, що лікування червоним мухомором є ефективним при широкому спектрі захворювань, не можна забувати, що це психоактивний гриб. Тому вживання червоного мухомора з лікувальною метою має проходити під контролем лікаря. Зазвичай призначають мікродози, що дозволяє отримати ефект і при цьому знизити ризик передозування.
Мікродозинг червоного мухомору абсолютно безпечний для людини. Для першого прийому призначають мінімальну дозу – 0,3 гр. Це дозволяє визначити виразність побічних ефектів без шкоди здоров'ю людини. Якщо мікродозинг мухоморів пройшов без психоделічних ефектів чи симптомів отруєння, можна продовжувати лікування.
Вважати, що мухомор отруйний гриб не зовсім правильно. Вміст токсичних речовин у ньому набагато менше небезпечної дози. Але при одноразовому вживанні великої кількості гриба він може спричинити отруєння. Дотримуючись рекомендацій лікаря з дозування та застосовуючи в лікуванні мікродозинг мухоморами, отруїтися неможливо.
Сушені мухомори в косметології
У мухомора лікувальна дія на шкіру пояснюється вмістом у ньому полісахаридів. Такий ефект був помічений давно, тому настої та мазі застосовували під час лікування шкірних захворювань, опіків, обморожень. Зараз капелюшок гриба мухомора активно застосовується і у косметології. Ви можете купити сушені мухомори та самостійно приготувати з них цілющі мазі.
Сушений мухомор можна застосовувати з різними цілями:
- Боротьба із віковими змінами. Активні речовини сприяють регенерації клітин шкіри, виробленню колагену, тому покращується колір обличчя, менш вираженими стають зморшки.
- Видалення розтяжок після пологів чи різкого скидання ваги. Розтяжки – це естетичний дефект, впоратися з яким дуже складно. Креми на основі мухомору (amanita) допомагають покращити еластичність шкіри, скоротивши тим самим розтяжки.
- Натоптиші, тріщини на ногах. З такою проблемою часто стикаються жінки, котрі багато ходять на підборах. При ходьбі натоптиші дуже болять. Змащуючи стопи ніг, можна повністю позбутися проблеми, пом'якшити шкіру.
- Боротьба з целюлітом. Речовини, що містять мухомор (аманіту), здатні посилювати обмін речовин. Завдяки цьому розщеплюються жири, розгладжується апельсинова кірка.
Так як вся дія зовнішня, можна не побоюватися того, що мухомор отруйний гриб. При нанесенні на поверхню шкіри він не може завдати жодної шкоди.
Сушені мухомори не є лікарським засобом. Є протипоказання. Проконсультуйтеся зі спеціалістом (лікарем).