Приймаємо передзамовлення на сезон 2023р !
Детальніше з умовами можна ознайомитися за посиланням
Виготовлено згідно ТУ ТУ У 10.3-2961504555-001:2022 якість підтверджена сертифікатами .
Інформація по сортам і формам розміщена під значком "і" поряд з характеристикою.
Більше інформації, як отримати і для чого, ви можете знайти в розділі додаткових питань .
Придбати ваги для точного дозування ви можете в розділі Різне .
Мухомор пантерний (Amanita pantherina (DC. ex Fr) Secr) — гриб родини мухоморових — Amanitaceae
Шапка 4-10 см в діаметрі, напівсферична, згодом опукло- або плоскорозпростерта, з тонким рубчастим краєм, буро-коричнева, іноді з легким рудуватим відтінком, сірувато-коричнева або буро, з численними білими пластівцями. Пластинки густі, білі. Спорова маса біла. Спори 8-12 Х 6,5-7,5 мкм, еліпсоподібні, гладенькі. Ніжка 5-10 Х 0,5-1,5 см, циліндрична, внизу зі складчастою бульбою, порожня, біла, тонковолокниста, з білим вузьким кільцем та з прирослою з вільним краєм піхви. М'якуш білий, з неприємним запахом. Мухомор пантерний Мухомор пантерний (Amanita pantherina) – отруйний гриб сімейства Мухоморові, роду Шампіньонові. Володіє отруйними і наркотичними властивостями. Виростає в лісах помірної зони. Мухомори місцевої грибниці поблизу хвойних і листяних рослин. Плодобуваєте в літній і осінній час.
Як виглядає мухомор, треба знати будь-яку людину, яка відправляється в ліс за грибами. Опис пантерного мухомора Гриб має наступні характеристики: Зовнішній вигляд капелюшка. Ця частина мухомора на ранніх етапах розвитку має округлу форму. Згодом вона стає більш плоскою, в центрі з'являється невелика виїмка. Діаметр капелюшки становить 7-10 см. Колір змінюється від світло-до темно-коричневого.
Трапляються гриби з капелюшками оливкового кольору. Країна обрамлена світлою смугою. Поверхня капелюшка. Верхня частина мухомора усипана наростами білого кольору, розташованими незначно або концентрично. Бородавки на поверхні капелюшка є залишками покривала. Після дощу або сильних морозів гриб покривається слизовими нальотом або бурими плямами. У суху погоду мухомор пантерний має гладку блискучу поверхню. Молодий гриб часто виявляється покритим повним слизом. Зворотний бік капелюшки. У цій частині знаходяться радіальні пластинки білого кольору, які розширюються в області краю. Мухомор має білу м'якоть без смаку, що видає різкий запах. Ніжка. Довжина цієї частини гриба досягає 10 см. Діаметр перевищує 1,5 см. Ближче до основи тонка ніжка розширюється, утворюючи бульба. Поверхня вкрита дрібними світлими наростами круглої форми.
Відмінною особливістю мухомора пантерного є наявність спідниці, розташованої в підставі. Схожість з іншими грибами Мухомор тигровий має кілька споріднених видів, відрізнити гриб від яких досить складно. До них відносяться сіро-рожеву різновид, що вважається умовно-їстівної. Відрізні червоні мухомори від леопардового допомагають наступні ознаки: при пошкодженні сіро-рожевого гриба змінюється забарвлення, м'якоть спочатку набуває рожевий колір, а потім і бордовий; кільце має борознистим будову; капелюшок не має радіальних віїмок по краях; нарости на поверхні відрізняються брудно-сірим кольором. Червоніє мухомор стає придатним для проживання в їжу після тривалого варіння з багаторазовим зливом. Неїстівні і умовно-їстівні гриби можуть виростати на одних і тих же ділянках. Пантерний різновид подібний і з високим типом мухомора. Останній відмінною наявністю розсіяних по капелюшку білих пластівців. Високий мухомор також є умовно-їстівним, проте фахівці не радять вживати його в їжу. Отруйність і галюциногенний пантерний мухоморів Склад гриба включає 2 типи отруйних речовин, здатних викликати галюцинацію і смертельне отруєння: До першої категорії відносять мускарин, буфотенін, мусцімол, серотонін. Речовини надають збудливу дію на центральну нервову систему.
Гриб часто вживають в їжу з метою входження в стан зміненої свідомості. До другої групи належать тропановие алкалоїди – скополамін і гиосциамін. Проникаючи в організм, ці речовини викликають характерну клінічну картину отруєння. Типові симптоми дозволяють легко виявити інтоксикацію. Ознаки отруєння і перша допомога Отруєння отруйними грибами має характерні ознаки, пов’язані з проникненням токсичної речовини в кору головного мозку. Клінічна картина інтоксикації включає наступні симптоми: зорові і слухові галюцинації; безпричинну ейфорію, рухове збудження; судомні напади (виникають при проникненні великої кількості токсинів); втрату свідомості; прискорене серцебиття; рідкий стілець, нудоту і блювоту; виражене підвищення температури тіла, поява ознобу; загальну слабкість; проблеми з диханням (зниження частоти дихальних рухів аж до повного їх припинення). Перші ознаки отруєння з’являються через 20 хвилин, протягом наступних 6 годин спостерігається прогресуюче погіршення стану хворого. Імовірність настання летального результату залежить від кількості що потрапили в організм отруйних речовин. Інтоксикація мухомор пантерний протікає важче, ніж отруєння звичайним. При появі симптомів необхідно викликати швидку допомогу. До приїзду бригади лікарів намагаються стабілізувати стан хворого власними силами. Алгоритм надання першої допомоги включає наступні етапи: Промивання шлунка. У перші хвилини після попадання грибів всередину потрібно випити розчин соди (1 ч. Л. Речовини на 1 л води). Після вживання рідини викликають блювоту, натискаючи на корінь язика. Промивання шлунка проводять до тих пір, поки блювотні маси не перестануть містити частинки їжі. Прийом сорбентів. Препарати запобігають всмоктування токсинів в кров. Таблетки активованого вугілля приймають кожні 2 години. Рекомендована разова доза – 1 таблетка на 10 кг маси тіла.
Застосування ліки по можливості поєднують з постановкою очисної клізми. Введення спазмолітиків. Но-шпа допомагає позбутися від сильних болів в животі, що виникають при отруєнні. Підтримка водно-сольового балансу. До приїзду бригади лікарів потрібно пити підсолену воду або Регідрон. Це уповільнює виведення рідини з організму і запобігає зневодненню. Полегшити стан пацієнта може і вживання мінеральної води, що містить багато лугу. Прийом вітамінів. Допомагає підтримувати нормальний стан організму. лікарські властивості Незважаючи на те що пантерний мухомори, які зустрічається практично в будь-якому лісі, містять токсини, вони можуть використовуватися в створенні лікарських засобів. Гриб містить речовини, що пригнічують поширення ракових клітин. Використовується він і для виготовлення репелентів – коштів, що відлякують комах. Настоянки застосовуються для лікування хвороб суглобів. У невеликих кількостях речовини, що входять до складу червоного і пантерного мухоморів, усувають судинний спазм.